Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Parapety

Součástí každého okna, ať už je dřevěné nebo plastové, jsou parapety. Dodáme vám parapety přímo na míru vašich oken. Z materiálů používáme tvrzené PVC, hliníkové parapety či kvalitní lisované dřevotřískové parapety. Můžete si vybrat z různých rozměrů a barevných kombinací. Parapety mají speciální úpravu proti oděru a jsou voděodolné.

Vnitřní komůrkové parapety

Vnitřní komůrkové parapety se vyznačují vysokou tvarovou stálostí (tvrzené PVC) a vysokou odolností proti vlhkosti, UV záření a teplotním změnám. Parapety jsou vyrobeny z vytlačovaných komůrkových profilů z PVC, které jsou polepeny PVC fóliemi. PVC fólie se vyrábí v osmi základních barevných provedeních (bílá - 10, mramor - 11, zlatý dub - 14, buk - 12, ořech - 17, aluminium - 18, antracit - 20 a winchester - 26). Vzhledem k úpravě spodní plochy drážkami se velmi dobře usazují pomocí lepících hmot. Parapety se ve většině dekorů vyrábí v šířkách 150 - 500 mm a délkách max. 6 m. Rozměry na přání zákazníka (délku i šířku) řežeme v naší provozovně. Pro krytí bočních řezů dodáváme plastové koncovky v barvě parapetu.

Winchester

Antracit

Buk

Ořech

Zlatý dub

Bílá

Carerra

Aluminium

Vnitřní dřevotřískové parapety

Dřevotřískové parapety jsou určeny pro vnitřní užití v obytných prostorách a provozech. Vyrábějí se metodou postforming, při které se lepí horní krycí vrstva (vysokotlaký laminát HPL o síle 0,6 mm) na dřevotřískovou desku. Na spodní straně parapetu je použit velmi kvalitní vlhkuodolný impregnovaný materiál. Veškeré řezné hrany musí být chráněny před vlhkostí. K tomu slouží boční PVC krytky a lemovací pásky. Důležité vlastnosti: vynikající stálost barev jednotlivých dekorů, vysoká pevnost a tuhost nosného materiálu i při vyšším zatížení (např. mytí oken), dlouhá životnost, mechanická odolnost vrchního laminátu, vlhkuodolné provedení, malá tepelná roztažnost, odolnost vůči chemikáliím běžně používaným v domácnosti, díky nosu překryje spáru mezi omítkou a parapetem.

Aluminium

Antracit

Bílá

Buk

Javor

Kraket

Mahagon

Mramor

Olše

Onyx

Šedá

Světlý dub

Tmavý dub

Tmavý ořech

Třešeň

Zlatý dub

Venkovní hliníkové tažené parapety

Venkovní hliníkové tažené parapety

Venkovní hliníkové tažené parapety jsou vyráběny z hliníku metodou vysokotlaké extruze (tzv. tažený profil). Vyznačují se vysokou mechanickou odolností a prostorovou tuhostí, která usnadňuje montáž a zaručuje perfektní výsledný vzhled. Přední zaoblená hrana a ideální proporce dotváří architektonický detail každé fasády. Vhodné jako doplněk k plastovým oknům i k dřevěným eurooknům. Hloubka parapetů je od 50 mm až do 400 mm. Parapety nabízíme v šesti barevných odstínech (bílá RAL9016 - C16, hnědá RAL8019, tmavý bronz - C33, zlatý dub RAL8003 - C03, černý elox - C34 a stříbrná - C0). Povrch parapetů je proti mechanickému poškození opatřen ochrannou fólií. K parapetům dodáváme plastové a hliníkové koncovky, rohové a průběžné spojky, vruty a krytky vrutů.

Venkovní hliníkové ohýbané parapety

Venkovní hliníkové ohýbané parapety

Venkovní hliníkové ohýbané parapety jsou ekonomickou, alternativní variantou hliníkových parapetů z taženého profilu. Charakterizují se téměř srovnatelnými estetickými hodnotami a trvanlivostí. Jsou dostupné pro všechny, kteří hledají kvalitní a cenově přijatelné parapety. Parapety nabízíme v tloušťkách 0,8 mm (bílá RAL9003 - C16 a hnědá RAL8019 - C19). Povrch parapetů je proti mechanickému poškození při manipulaci a zpracování opatřen ochrannou fólií. Kvalita zpracování a použití doplňků ve formě barevně sladěných bočních koncovek a krytek vrutů zaručuje perfektní výsledný vzhled. Přední zaoblená hrana a ideální proporce dotváří architektonický detail každé fasády. Vhodné jako doplněk k plastovým oknům i k dřevěným eurooknům.

Venkovní pozinkované ohýbané parapety

Venkovní pozinkované ohýbané parapety

Venkovní pozinkované ohýbané parapety jsou ekonomickou, alternativní variantou hliníkových parapetů z taženého profilu i hliníkových ohýbaných parapetů. Jsou vyráběny z ohýbaného FeZn plechu s polyesterovým povlakem. Vyznačují se především vysokou mechanickou odolností a prostorovou tuhostí, která usnadňuje montáž a zaručuje perfektní výsledný vzhled. Přední zaoblená hrana a ideální proporce dotváří architektonický detail každé fasády. Vhodné jako doplněk k plastovým oknům i k dřevěným eurooknům. Hloubka parapetů je od 90 mm až do 400 mm ve třech barevných odstínech (bílá RAL9010 - C16, hnědá RAL8019 - C19 a antracit RAL7016).

Venkovní hliníkové parapety Soft Line

Venkovní hliníkové parapety Soft Line

Venkovní hliníkové parapety Soft Line jsou vyrobeny z protlačovaného hliníku a mají moderní zaoblený tvar ve stylu „Soft Line“. Při volbě úpravy povrchu se nabízí možnost mezi eloxem (tmavý bronz, stříbrný, zlatý a černý) a standardními odstíny RAL (9016, 8017 a 8019). Ostatní RAL jsou na objednávku (do 75 m příplatek 25%, nad 75 m 15%). Parapety jsou ukončeny plastovými nebo hliníkovými krytkami v barvě parapetu. Krytky zabraňují vzlínání vody do venkovních špalet a vyrovnávají dilataci hliníku díky tvarovému provedení koncovky.

Venkovní hliníkové parapety Classic

Venkovní hliníkové parapety Classic jsou vyrobeny z protlačovaného hliníku. Mají hranatý tvar ve stylu „Classic“. Z povrchových úprav máme na výběr mezi eloxem (tmavý bronz C33, stříbrný C0, černý C34) a standardními odstíny RAL (bílá 9016, hnědá 8017, hnědá 8019 a antracit 7016). Parapety jsou standardně ukončeny krytkami z hliníku v barvě parapetu, které zabraňují vzlínání vody do venkovních špalet a vyrovnávají dilataci hliníku díky tvarovému provedení koncovky. Hloubka parapetů je 50 mm až 380 mm, maximální délka je 6 m.