Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Tipy na čištění, údržbu a větrání Vašich plastových oken

Údržba okenního rámu

Okenní profily se vyrábějí z kvalitního, lehce udržovatelného a povětrnostně odolného PVC. K čištění hladkého a hygienického povrchu používejte pouze lehký mýdlový čistící roztok. Znečištění jako prach a déšť se jím dají snadno odstranit.

K čištění nepoužívejte žádné přostředky které narušují povrch jako brusné přostředky a ředidla na bázi nitra, benzínu a podobné. Interval čištění musí být přizpůsoben stupni znečištění. Pokud by se na Vašem okně vyskytlo zašpinění, které nemůžete odstranit výše popsaným způsobem obraťte se pro radu v našich kontaktech.

Údržba okenního těsnění

Těsnění Vašich oken je vyrobeno z kvalitního materiálu odolného vlivům počasí a stárnutí. Při čištění oken by jste měli pravidelně těsnění otřít od prachu a zašpinění.

Za pomoci použití speciálních silikonových olejů lze elasticitu a funkčnost těsnění několikanásobně prodloužit.

Údržba okenního kování

Kování si udržuje svou pohyblivost a fukčnost sporadickým namazáním. Pohyblivé díly kování by měli být promazány pár kapkami oleje, přičemž uzamykací body je nutné opatřit vezelínou bez obsahu kyselin.

Tím bude zaručena funkčnost Vašeho okna.

Větrání a vytápění

Moderní plastová okna jsou sama těsná a napojení k ostění taktéž, tím nemůže dojít k přirozené výměně vzduchu. Ten kdo se stará o potřebnou výměnu vzduchu, může s moderními plastovými okny ušetřit náklady na vytápění a vytvořit zdravé prostředí pro bydlení. Příčné větrání naproti ležících oken je rychlé a efektivní, někdy pouze jedno otevřené okno nestačí, pět minut stačí pro výměnu vzduchu.

Na výměnu vzduchu nárazovým větráním je potřeba přibližně 10 minut. Nejlepší výsledky dosáhnete při troj či čtyřnásobném větrání za den. Měli by jste tady dbát na to, aby proudu vzduchu nestál v cestě např. nábytek, zavřené dveře atd. Při vaření, koupání a sprchování vzniká více vzdušné vlhkosti a z toho důvodu by jste měli častěji větrat. Orosené okno je nejlepším ukazatelem, že by se mělo vyvětrat.

Základní očista Vašich plastových oken po zabudování

Navzdory nejvyšší pečlivosti při zabudování oken může dojít k jejich zašpinění zbytky omítky, barvy, lepidla atd. Zbytky omítky a barvy lze odstranit středně tvrdou špachtlí a následným vhkým setřením.

Dbejte na to aby ostré kamínky z omítky nezanechali žádné škrábance na povrchu. Zbytky lepidla lze opatrně odstranit z plochy skla šikmě postavenou ostrou žiletkou.