Cookie Consent by Free Privacy Policy website

6 rad pro začátek

Rosí se mi okna, co mám dělat?

Kondenzace vodních pár na oknech osazených izolačním sklem je naprosto běžný jev, jedná se o rosný bod oken, resp. skel. Dříve jste měli okna stará, která neměla tak dobré izolační vlastnosti jako okna plastová. Stará okna měla větší či menší netěsnosti a těmi unikalo teplo i s vodními párami. Tento neduh odstraníte jednoduše, stačí jen častěji a intenzivněji větrat (15 minut po ránu), využívat mikroventilaci a správně, v zimních měsících, vytápět obytné místnosti, aby vzduch v místnosti tzv. "nestál". Pro ty, co bydlí v malometrážních bytech - čtyřčlenná rodina za noc vydýchá až jeden litr vody. Zkusili jste si někdy toto množství rozprašovačem nastříkat na okno?

Jak dlouho probíhá montáž oken a co je třeba připravit?

Demontáž a následná montáž v rodinném domě osazeném cca 14-17 okny trvá jeden den. Pokud má zákazník objednané zednické práce, tak se tato doba odvíjí od tzv. zatvrdnutí montážní pěny a doba se samozřejmě prodlužuje. Montážníci se vždy snaží, aby veškeré práce (demontáž, montáž a zednické začištění) byly ukončeny do dvou dnů od započetí výměny(na rozdíl od firem, které nabízejí práce zdarma, ale pak Vám to dodělávají 2 měsíce).

Příprava, před příjezdem montážní firmy, je jednoduchá. Stačí zajistit přístup k veškerým vyměňovaným oknům popřípadě dveřím. Dále doporučujeme, pokud se výměna provádí v obydlených domech či místnostech, vše důkladně přikrýt nebo schovat. Při demontáži vzniká velká prašnost. Samotná montáž je už poměrně čistá práce.

Jakou bezpečnost mají okna a dveře vyráběné firmou DYNAL?

Námi vyráběné dveře spadají standardně do druhé bezpečnostní třídy a jsou osazeny třemi bezpečnostními prvky. Jedním z nich je bezpečnostní zámek a dva tzv. trny umístěné na dveřích nahoře a dole.

Všeobecně vyráběná okna se nedodávají bezpečnostní, bezpečnostní můžete mít pouze skla s přidanou bezpečnostní folií Connex o různých sílách.

Co vše je příslušenství k oknům?

V ceně okna je zahrnuto - krytky na dolní a horní panty oken, mikroventilace, okapničky-krytky na otvory v oknech odvádějící vysráženou vodu.

V ceně okna není zahrnuto - je třeba přiobjednat - zamykací okenní kliky, kliky s dětskou pojistkou (naším dodavatelem kování je firma ROTO) dále venkovní a vnitřní parapety, žaluzie dle výběru zákazníka, venkovní a vnitřní rolety, sítě proti hmyzu – okenní i dveřní a sluneční stínící technika.

Máte strach, že Vaše plastová okna zestárnou?

Pokud dle návodu k použití, budete jednou ročně provádět pravidelnou celkovou údržbu, budou vaše okna stále jako nová.

Jak správně udržovat okna a dveře?

Po dokončení montáže oken dostane zákazník návod jak udržovat okna. Pokud si na toto netroufne sám, může oslovit profesionální firmu jako je servis oken a ta provede veškerou pravidelnou údržbu a seřízení za Vás.